Abdullah Avcı: “34. haftaya kadar oyunun içinde olmak istiyorum”

 

 

Galip gelen taraf olmaktan dolayı mutlu olduklarını kaydeden Avcı, iki takımda da düzgün ve yetenekli ayaklar olduğunu belirtti. Abdullah Avcı, “Özellikle rakibin 2-3 tane konu başlığı vardı. Bir tanesi geçiş. İlk yarıda iki taçtan ve faulden rakibe verdiğimiz pozisyon var. İkincisi, rakibin özellikle kenar ortalarda etkili olduğu birinci, ikinci, üçüncü bölgeden orta yapmasıydı. Bunların yüzde 80’inine yakınını biz karşıladık. Özellikle ikinci yarıda, Mahmut’un çalıştığımız pozisyonda girdiğimiz kademe var.Bunun dışında da rakiple ilgili şöyle bir şey vardı; birinci ve ikinci blokların olduğu geniş alanlarda hem topa sahip olacağız, hem sabırlı oynayacağız. Beklere derinlik verip, içeride üç dört oyuncuyu buluşturmak ve buradan dönüşler yapmaktı. Bunu zaman zaman ilk yarı itibarı ile yaptık. Bajic golde doğru pozisyon aldı ve bunu değerlendirdi. İkinci yarıda hiç geçiş yemedik. Bir kenar ortası yedik. Doğru sahada durduk. Geçişlerden yakaladığımız pozisyonlar vardı. İkinci golü bulduk. Üçüncüyü atabilirdik” dedi.

 

“Emre 38 yaşında bu sene…”

“Emre 38 yaşında bu sene 35. maçını oynadı. Toplam 47 müsabaka oynadık. 9. asistini yaptı. Geçen haftaki özellikle yıpranmadan sonra hem zihinsel hem de cezalı oyuncularımızın olmasından dolayı tekrar hem oyun hem skor olarak ayağa kalkmak ve vazgeçmediğimiz göstermek adına 34. hafta 94. dakikaya kadar oyunun içinde olmak istiyorum. Bunun içinde oyuncularımı tebrik ediyorum. 

 

“Skor ve ayağa kalkmak adına önemli bir galibiyet”

Oyununun içinde kalmayı istediklerini sözlerine ekleyen Avcı, “Özellikle geçen haftadan sonra zihinsel olarak yıpranmıştık. Bugün oyun içinde kalmayı başardık. Geçen haftaki yıpranmadan sonra hem zihinsel, hem de cezalı oyuncularımızın olmasından dolayı hem oyun hem skor olarak ayağa kalkmak ve vazgeçmediğimizi göstermek adına bu maç önemliydi. Oyuncularımı tebrik ediyorum.

 

“Arda ve Mossoro’ya armağan ediyoruz”

“Bu galibiyeti Arda ve Mossoro’ya armağan ediyoruz. Bugün onların gönül desteği vardı. Antalyaspor’u tebrik ediyorum. Hamza hoca ile iyi bir çıkış yaptılar” diye konuştu.

 

[[HD_2666918]]

[[HD_2666887]]

[[HD_2666587]]

 

 

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın