Açık alanda paket toplamı desteği

Örtü Altı Bitkisel Üretime Arız Olan Zararlı Organizmalara Karşı Biyolojik ve/veya Biyoteknik Mücadelenin yaygınlaştırılması ve Kimyasal İlaç Kullanımının Azaltılması Amacıyla…

Kimyasal ilaç kullanmadan örtü altı üretime arız olan zararlılarla etkin mücadelede önemli bir rol oynayan teşvikten faydalanabilmek ise oldukça kolay. Bağlı bulunulan Tarım Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne müracaat edilerek gerekli destek hizmetlerinden yararlanabilmeniz mümkün. Bunun için tarafınızdan istenilen belgeleri eksiksiz temin etmeniz durumunda örtü altı bitkisel üretime arız olan zararlı organizmalara karşı biyolojik ve/veya biyoteknik mücadelenin yaygınlaştırılması ve kimyasal ilaç kullanımının azaltılması amacıyla açık alanda sunulan paket desteklerinden anında faydalanmaya başlamanız mümkün. 

Tarım ve hayvancılık alanında sunulan destekler ve kullanım şartlarına ilişkin detaylı bilgiler www.tarim.gov.tr adresli internet sitesi üzerinde sunulmaktadır. Tarım ve hayvancılık işleri ile uğraşan tüm vatandaşlarımızın ve tüm firmaların söz konusu destek ve teşviklerden faydalanmaları halinde daha sağlıklı ve daha hijyenik ürünler elde edilebilmektedir. 

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın