Bahçeli ‘af’ta ısrarlı: Cezaevindekiler seçime bir hafta kala isyan başlatırsa ne olur?


 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘genel af’ isteğine ekleme yaparak sordu: “Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ’nün, PKK’nın kurbanı haline gelir, seçime bir hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur?”

Fotoğraf: Reuters

Bahçeli, ‘çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç’ olmak üzere ‘genel af’ çağrısında bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bu konunun gündemlerinde olmadığını söylerken, Bahçeli talebini yeniden dillendirmişti. Hükümet bir kez daha gündemlerinde ‘af’ konusunun olmadığını söylemişti.

Sabah’tan Şebnem Bursalı’ya konuşan Bahçeli, ‘af’ önerisini neden gündeme getirdiğine dair soruyu yanıtladı.

Cezaevinde ‘235 bin gariban’ olduğunu söyleyen MPP lideri, “Canileri, istismarcıları ayıkladıktan sonra kalanları gözümüzün önüne getirin. Bunların büyük bir kısmı çocuk, genç” dedi.

Cezaevindeki yaşamın ‘insan onuruyla pek bağdaşmadığını’ belirten Bahçeli şöyle devam etti: “Bu zemini işledikleri takdirde Türkiye, büyük bir felakete sürüklenebilir. Gezi olaylarından çok daha korkunç ve çok daha gaddar olur. Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ’nün, PKK’nın kurbanı haline gelir, seçime bir hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur? Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın, rehabilite olsun. Bu teröristler iki kişilik, üç kişilik yerlerde tutuluyor, kader kurbanı olan suçluların koğuşuna birer ajanlarını gönderiyor bu teröristler ve onlar orada fitne yayıyor. Cezaevleri, Afrin’de atılan bombalardan daha tehlikeli bir bombadır.”

MHP’nin ‘af’ çağrısına hükümetten ikinci ret: Söz konusu değil

Bayram öncesine istiyorlar: MHP’den ‘af’ talebine Dante’li savunma

‘Af’ bekleyen Çakıcı’dan HDP liderine tehdit: Çok adam bayılttım, seni de bayıltırım

Bahçeli, Erdoğan’dan kabul görmeyen ‘af talebi’nin arkasında

Erdoğan’dan af teklif eden Bahçeli’ye: Böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok

Demirtaş’tan ‘genel af’ isteyen Bahçeli’ye: Psikopat mafya lideri olsam daha iyiymiş

Çakıcı ‘genel af’ isteyen Bahçeli’ye teşekkür etti: Ülkücüyüm, ölçüm devletin bekası

CHP’li Yarkadaş ‘genel af’fı açtı: Beş yıldan az cezalılar, siyasi tutuklular, gazeteciler

Bahçeli genel af kapısını araladı: Niye akıllara gelmez?

admin Yazar

Bir Cevap Yazın