İnce'den Erdoğan'a OHAL yanıtı: Şimdi kaldır, elini tutan mı var?

BasNews- CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a OHAL’in kaldırılması çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “24 Haziran’dan sonra ilk işimiz OHAL’i kaldırmak” açıklamasına, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den yanıt geldi.

İnce kişisel sosyal emdya hesabı Tiwtter’dan Erdoğan’a, “Seçimden sonra OHAL’i kaldıracakmış. Şimdi kaldır elini tutan mı var?” diye seslendi.

Erdoğan’ın televizyonda kendi vaatlerini açıkladığını belirten İnce sosyal medya hesabından “Anketler moralini bozdu, televizyonda benim vaatlerimi açıklamaya başladı. Seçimden sonra OHAL’i kaldıracakmış. Şimdi kaldır elini tutan mı var? OHAL koşullarında seçim yapan ülke olmaktan kurtulalım. Seçimden sonra yemin edip göreve başladığımda OHAL’i hemen kaldıracağız.” paylaşımında bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’dan sonra ilk işlerinin OHAL’i kaldırmak olacağını belirterek, “OHAL’in kampanyalara yansıyan en ufak yanı yok ki. Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi? Bir defa bu OHAL, bizim göreve geldiğimiz zamandaki OHAL değil” açıklamasında bulunmuştu.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın