İspanyol Marca gazetesi: Arda Turan’ın satışı imkansız hale geldi

İspanyol Marca gazetesi: Arda Turan’ın satışı imkansız hale geldi

Marca gazetesi, Barcelona’nın Başakşehir’e kiralık olarak verdiği Arda Turan’ın satışının aldığı 16 maçlık ceza nedeniyle imkansız hale geldiğini yazdı.

Süper Lig’in 32. haftasında oynanan Başakşehir – Sivasspor maçında, yan hakem Erdinç Sezertam’ı sert şekilde ittiren, bu hareketi nedeniyle gördüğü kırmızı kart sonrasında da orta hakem Yaşar Kemal Uğurlu’ya da sert tepki gösteren Başakşehirli Arda Turan’a PFDK tarafından tam 16 maçlık ceza verildi.

DUVAR – İspanya’nın önde gelen spor gazetesi Marca, Arda Turan’ın aldığı 16 maçlık ceza ile ilgili haberine “Arda Turan’ın satışı imkansız hale geldi” başlığını attı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre haberde ocak ayındaki ara transfer döneminde Barcelona’dan Başakşehir’e kiralanan Turan’ın satışla ilgili haklarının halen Katalan kulübünde olduğu ancak bu durumun ceza sonrası çok karışık hale geldiği “hatta imkansızlaştığı” belirtildi.

Arda Turan’ın sportif performansının yanında aldığı 16 maçlık cezanın bunda etkili olduğunun vurgulandığı haberde, “Sorunlu bir imajı olan bir futbolcuyu bir yere yerleştirmek kolay olmayacaktır” ifadesi de yer aldı. Bunun da Barcelona için daha az gelir anlamına geldiği ifade edildi.

Haberde geçen sezon 50 milyon euroluk bir teklifin bir Türk kulübü tarafından masaya konulduğu ve Barcelona’nın bu teklife “hayır” cevabı verdiği de yazıldı.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın