Muharrem İnce: Seçilirsem Hulusi Akar'la çalışmam

BasNews- CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran’da yapılacak seçimden galip çıkamaması durumunda, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olarak çıkmayacağını söyledi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, FOX TV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Seçimi kazanamaması halinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olarak çıkmayacağını söyleyen İnce, seçilmesi durumunda da Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’la çalışmayacağını açıkladı.

“Ola ki kazanamadım… Sayın Genel Başkan ‘gel danışman ol’ derse danışman olurum, yardımcı ol derse yardımcı olurum. Asla karşısına aday olmam.” diyen İnce’ye, “Seçilirseniz, mevcut Genelkurmay Başkanı ile ilişkiniz ne düzeyde olacak?” sorusuna, “Geçici süreli tabii ki çalışırız. O yapıdaki insanlarla çalışmam mümkün değil.” yanıtını verdi.

Seçilmesi durumunda Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’la çalışmayacağını açıklayan İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Siyasallaşmış bir din, siyasallaşmış bir eğitim, siyasallaşmış bir ordu ve siyasallaşmış bir ekonomi yönetimi. Ordu da öyle. Ne işi var Genelkurmay Başkanının aday olur veya olmaz Sayın Abdullah Gül’ün evinin bahçesine helikopter ile iniyor. Kimsin sen? Ne zannediyorsun kendini? Sök apoletlerini, giy kravatını, gel o zaman aday ol çık karşımıza. Düşünebiliyor musun Türkiye’nin durumunu? Her şey siyasallaşmış.”

admin Yazar

Bir Cevap Yazın