Müslüm Şener: PKK'lı teröristler en fakir insanlardan bile haraç aldı!

Van’da 6-7 Ekim olaylarının devamında evine giderken PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu yaşamını yitiren 66 yaşındaki Mehmet Latif Şener’in ailesi yaşadıkları acı günü unutamıyor. Şener’in oğlu Müslüm Şener, PKK’nın bölge halkına yaşattığı o karanlık günlere dair açıklamalarda bulunarak, “Her zaman sömürdüler. Köylerden, en fakir insanlardan bile haraç aldılar. Bunlara şahit olduk. Böyle bir yapı hiçbir zaman muvaffak olmaz” dedi.

HÜDA PAR‘a yakın olduğu ve çevresine PKK’nın kötülüklerini anlattığı gerekçesiyle 17 Ekim 2014’te PKK’lı teröristlerin ensesinden vurarak öldürdüğü Şener’in oğlu Müslüm Şener, AA muhabirine örgütün yıllardır bölgede insanlara zulmettiğini belirtti.

Şener, babasının ülkesini sevdiği, insanlara her zaman iyiliği, güzelliği anlattığı ve İslam’ı öğrettiği için şehit edildiğini söyledi.

Kentte esnaflık yapan babasının aynı zamanda çocuklara Kur’an-ı Kerim öğrettiğini, PKK’nın yaptığı zulümleri her zaman eleştirdiğini anlatan Şener, taziyelerde, düğünlerde, toplantılarda bunları dile getirdiği için terör örgütüyle aynı düşünceye sahip olanların kendisini sevmediğini vurguladı.

“BABAMI SÜREKLİ TAKİP ETMİŞLER”

Babasının sürekli ülkenin güzelliğini anlattığını kaydeden Şener, “Babam onlar için bir tehlike oluşturuyordu çünkü çekinmiyor, doğruları anlatıyordu.” dedi.

Teröristlerin dükkana gelerek babasını tehdit edip haraç istediğine dikkati çeken Şener, “Babamın bunlara karşı mücadele verdiğini oradaki esnaf bize söyledi. Babam bunları bize söylemez, yansıtmazdı. Onların kötülüklerini, İslam’ın güzelliklerini anlatırdı.” diye konuştu.

Babasının her zaman terör örgütünden uzak durmaları konusunda kendilerine nasihatte bulunduğunu dile getiren Şener, teröristlerin babasını sürekli takip ettiğini, hangi yolları kullandığını, işe nasıl gidip geldiğini belirleyerek saldırıyı gerçekleştirdiklerini anlattı.

Şener, babasının her zaman akşam namazını evinde kılmak gibi bir adetinin olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Eve yakın olan patika bir yol vardı. Orada depremden dolayı yıkılan bir ev vardı, harabe şeklinde. Terörist orada gizleniyor. Babam geçerken arkasından ensesine bir el ateş ederek kaçıyor. İskele Caddesi’nde kendisini bekleyen biriyle kaçıyor. Amca oğlu oradan geçtiğinde babamı görerek bizi aradı. Tansiyondan dolayı bayıldığını sandık. O alçaklığı düşünmedik. Topluma zararı olmayan 70 yaşlarındaki bir insanın, gözü kararan, kendini kaybedenleri korkutacağını tahmin etmiyorduk. Hastaneye götürdükten sonra mermi olduğu anlaşıldı ve süreç başladı.”

“KÜRTLÜKLE ALAKALARI YOK”

Babasının her zaman mazlumların yanında, zalimlerin de karşısında durduğunu, Müslümanlara yapılan zulmü eleştirdiğini ifade eden Şener, babasının PKK’lılara karşı mücadele verdiğini, yaptıklarını da sohbetlerde yüzlerine haykırdığını söyledi.

Terör örgütünün, Kürtlerin hakkını savunduğunu öne sürdüğünü ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayan Şener, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda herkesin ümmet bilinciyle mücadele ederek düşmanı bu ülkeden kovduğunu anımsattı.

Batılı güçlerinin insanları kandırarak, nifak tohumları ekerek mazlumu mazluma kırdırmak istediğine işaret eden Şener, “Hiçbir zaman onlara zarar gelmemiştir. Her zaman garibanların kanı dökülmüştür. 50 yıldır böyle. Hiç güzellik olmadı, kan ve gözyaşı oldu. Sözde sorumluların, hiçbirinin ümmetle, Müslümanlıkla alakaları yok. Kullanılan piyondurlar.” şeklinde konuştu.

Teröristlerin her zaman insanları sömürdüğünü belirten Şener, “Köylerden, en fakir insanlardan bile haraç aldılar. Bunlara şahit olduk. Böyle bir yapı hiçbir zaman muvaffak olmaz. Zalimler hiçbir zaman muvaffak olamazlar.” ifadelerini kullandı.

Şener, terörle mücadelenin başarıyla yürütüldüğünü dile getirerek, “Mükemmel bir mücadele veriliyor.” dedi.

Kaynak: AA

admin Yazar

Bir Cevap Yazın